Filioteka - Seryjni mordercy. Moje dwadzieścia lat pracy w FBI
Seryjni mordercy. Moje dwadzieścia lat pracy w FBI
448 STRON
PREMIERA 7.02.2024
DOSTĘPNE FORMATY EBOOK (epub, mobi) AUDIOBOOK (mp3)
CZYTA Tomasz Sobczak
CZAS SŁUCHANIA 12:10:56
PRZECZYTAJ FRAGMENT
POSŁUCHAJ FRAGMENTU:
 
 
 
Bardzo prawdziwe… Absolutnie hipnotyzujące. - Ann Rule

Stając twarzą w twarz z najbardziej przerażającymi mordercami Ameryki, doświadczony agent FBI Robert K. Ressler nauczył się rozpoznawać potwory, które kryją się wśród nas.

Robert K. Ressler na podstawie dowodów znalezionych w miejscach zbrodni opracowuje profile psychologiczne sprawców. Analizując typ wybranej ofiary, sposób odebrania życia czy – często makabryczne – trofea, jakie ze sobą zabierają, odkrywa tożsamość bezwzględnych morderców. Wchodzi za mury więzienia, by wysłuchać osobliwych relacji z pierwszej ręki od niezliczonej rzeszy skazanych morderców, w tym od Teda Bundy’ego, Johna Wayne’a Gacy’ego, Edmunda Kempera czy Syna Sama.

Podróż do wnętrza umysłu przestępcy w celu zrozumienia, jak i dlaczego zabija, jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych przez FBI, by pomóc policji schwytać zabójców, którzy wciąż pozostają na wolności.

Autor jest pierwowzorem postaci agenta Billa Tencha z hitowego serialu Davida Finchera Mindhunter. Doradzał też Thomasowi Harrisowi w trakcie pracy nad Milczeniem owiec.
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnego działania witryny.
Więcej informacji w Polityce prywatności.
OK